که بوکانم گریست…
که بوکانم گریست…

چهار جوان شهرم از دست رفت. تسلیت می گویم در بوکان به دنیا آمدیم، بوکانی که مغز متفکر استان است، بوکانی که شیراز کردستان است، بوکانی که عروس استان و بوکانی که تمدن مانایی ها بر قله سرزمینش هویداست.از تاریخ این کهن دیار می گذرم، چرا که کیست نداند به پهنای زاگرس حیات جاریست. بیایید […]

چهار جوان شهرم از دست رفت. تسلیت می گویم

در بوکان به دنیا آمدیم، بوکانی که مغز متفکر استان است، بوکانی که شیراز کردستان است، بوکانی که عروس استان و بوکانی که تمدن مانایی ها بر قله سرزمینش هویداست.از تاریخ این کهن دیار می گذرم، چرا که کیست نداند به پهنای زاگرس حیات جاریست.
بیایید سری بزنیم به بوکانی که مرز دو استان آذربایجان غربی و کردستان است. بوکانی که جاده اش ترانزیتی است، کریدور است، و اما مرگ بر جاده هایش سایه افکنده است.
هر بار که تصادفی در جاده مشهور به “وحشت و مرگ” بوکان ــ میاندوآب رخ می دهد، پلیس راهنمایی و رانندگی می فرماید که حادثه به علت انحراف ماشین ایکس به سمت مخالف، سرعت زیاد و… رخ داد. ایشان قطعا درست می گوید و اما چه کسی هست بگوید اگر مردم قدرت خرید خودروهای با کیفیت داخلی! را ندارند و مجبورند با ماشین بی کیفیت چند ۱۰ میلیونی! به جاده روند، جاده چرا لبریزِ مرگ است؟ پروژه اتوبان بوکان ــ میاندوآب به کجا رسید؟ چرا به ما که می رسد بودجه نیست؟!

همین چند روز پیش نماینده این شهر در جمع مردم، اصحاب رسانه، معاون پارلمانی رئیس جمهور، استاندار و مسئولان شهری و استانی گفت: ” جاده های بوکان به جاده مرگ مشهورند و به این دلیل حتی ناسزا هم می شنوم !”

آیا اگر به نماینده ناسزا بگوییم چهار جوانی که دیروز در این جاده قربانی شدند برخواهند گشت؟

کشته شدن چهار جوان بوکانی

تصادف

جناب مسئول! حضرات آقایان!

سلام علیکم

پیرو هزاران فحش و ناسزای شهروندان بوکانی و نامه های متعدد قربانیان از بهشت و اشک های مادران و پدران آن عزیزان از دست رفته به استحضار می رساند اینجانب مردم دیار مانا و ماد، به نمایندگی از تمدن چند هزار ساله و دویست و اندی هزار نفر و میلیاردها آه و اشک بازماندگان، محترمانه خواهشمند است درک داشته باشید که بوکان امروز گریست.

جناب های محترم؛

لازم نیست به فکر آه و ناله ها و ناسزاها باشید، مردم پنیر، مردم کشک ! خواهشمند است حداقل به مسئولیت و تعهد مبارک توجه مبذول فرمائید، که در صورت تردد از این جاده، سریع تر به مقصد برسید و به وظایف و خدمتتان به مردم برسید که زمان شما طلاست!، از سوی دیگر، این جاده ترانزیتی است و می توانید در این قسمت هم سرمایه گذاری کرده و در صورت ورود مبارکتان به صحنه مبادلات و معاملات و حمل و نقل و باربری، می توانید اجناس تان را زودتر به مقصد برسانید. این ایده خوبی است!

تصدّقتان برویم؛ مایه امتنان و سپاس بی نهایت و تشکرات زیاد است در این خصوص اقدامات لازم را مبذول فرمائید..

اجرکم من الله

و اما مادرم؛

گریه کن که ” ناله شکینه” صدایت را بشنود و از هجرت عزیزت، شعر زادە شود که:

مرا غمی پنهان است
که در این دیار
نه یاری هست و
نه اشکی که دیگر فرو ریزد!
که بوکانم گریست
که بوکانم گریست…

رو نوشت:
بە هر آنکه دلسوز، متعهد، متخصص و در فکر آبادانی است و

جهت اطلاع به حضرات:
مدیر کل ادارە راهداری و حمل و نقل جادەای استان آذربایجان غربی
معاونت محترم عمرانی استانداری
نماینده محترم شهرستان بوکان
فرمانداری محترم شهرستان بوکان

  • نویسنده : کردستان فردا