وزیر دفاع ترکیه: در پی بازگرداندن آوارگان سوری به شرق فرات هستیم
وزیر دفاع ترکیه: در پی بازگرداندن آوارگان سوری به شرق فرات هستیم

سرویس ترکیه ـ خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه “در شرق فرات با کسی شوخی نداریم” گفت: ما در تلاشیم تروریست ها از شرق فرات خارج شده و با امنیت و آرامش، آوارگان سوری را به این منطقه باز گردانیم. به گزارش کردستان فردا، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در سخنانی با محوریت […]

سرویس ترکیه ـ خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه “در شرق فرات با کسی شوخی نداریم” گفت: ما در تلاشیم تروریست ها از شرق فرات خارج شده و با امنیت و آرامش، آوارگان سوری را به این منطقه باز گردانیم.

به گزارش کردستان فردا، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در سخنانی با محوریت منطقه امن در شرق فرات، با بیان اینکه همه باید وضعیت را درک کنند، عنوان کرد: “در مسئله شرق فرات با کسی شوخی نداریم. همه این را بدانند و درک کنند.”
وزیر دفاع ترکیه با اعلام آمادگی کامل نیروهای مسلح ترکیه برای حمله به مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه، اظهار کرد: در پی آن هستیم تا آوارگان سوری را به مناطق امن بفرستیم، آنجا سرزمین آنهاست.

به نوشته وبگاه «ای‌اچ‌ای»، وزیر دفاع ترکیه به همتای آمریکایی خود گفته است که آنکارا انتظار دارد آمریکا حمایت خود را به طور کامل از «پ‌ک‌ک» و «ی‌پ‌گ» قطع کند. آکار همچنین اظهار داشت که آنکارا اجازه نخواهد داد در جنوب ترکیه مسیری برای تردد تروریست‌ها ایجاد شود.

شایان ذکر است که دولت ترکیه در تلاش است تا با ایجاد منطقه امن در شرق فرات، سه میلیون آواره سوری را در آن منطقه جای دهد. کارشناسان بر آنند که این مسئله سبب تعریب این مناطق و تغییر دموگرافی آن خواهد شد. این مسئلە با مخالفت کردها و آمریکا روبرو بوده است.

  • نویسنده : کردستان فردا