دوشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۴۰۰
پ
  • شناسه : 9881
  • 31 مرداد 1400 - 18:32
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

نمایندگان و سوپرایز لحظه آخری برای رئیس جمهور

نمایندگان و سوپرایز لحظه آخری برای رئیس جمهور
نمایندگان و سوپرایز لحظه آخری برای رئیس جمهور

روح الله جمعه‌ای گفت: پیش بینی می کنم با توجه به بحث شفافیت آرا، مجلس در روز آخر شگفتی خواهد داشت که یا به همه وزاری پیشنهادی رای می دهند یا به بخش قابل توجهی رای نمی دهند.  فعالان سیاسی و رسانه‌ای با حضور در کلاب هاوس خبرآنلاین با موضوع «برخورد مجلس با کابینه رئیسی چگونه است؟» […]

روح الله جمعه‌ای گفت: پیش بینی می کنم با توجه به بحث شفافیت آرا، مجلس در روز آخر شگفتی خواهد داشت که یا به همه وزاری پیشنهادی رای می دهند یا به بخش قابل توجهی رای نمی دهند.

 فعالان سیاسی و رسانه‌ای با حضور در کلاب هاوس خبرآنلاین با موضوع «برخورد مجلس با کابینه رئیسی چگونه است؟» نظراتشان را بیان کردند.

روح الله جمعه‌ای، مشاور سابق وزیر کشور در این نشست مجازی گفت:

دولت یک نهاد متشکل و منسجمی است که کارهای اجرایی را بر عهده دارد و وزارتخانه‌ها اجزای دولت را تشکیل می دهند. مهمترین مسئله دولت، داشتن سیاست کلی است. در حال حاضر در رابطه با کابینه آقای رئیسی می بینیم که مشکلاتی در جامعه وجود دارد که حل آنها حیاتی است. در جامعه مشکلات اقتصادی، معیشتی و امنیتی را داریم و انتظار می رفت سیاست واحد مشخصی ارائه شود و بنابر آن نامزدهای وزارتخانه ها برنامه بدهند.

چون برنامه کلی نداریم نوعی تشتت در برنامه های نامزدهای وزارت می بینیم. این مشکل متوجه مجلس هم می شود و نمی تواند نقد کند. بنابراین دولت باید مانیفست و سیاست راهبردی خود را ارائه کند. بر ۳ محور می توان دولت را تقسیم بندی کرد. یک محور سیاسی_امنیتی، دوم اقتصادی و سوم اجتماعی.

در بخش سیاسی امنیتی گزینه های کارآمد وجود دارد که قابل ارزیابی دقیق است و امیدواریم برنامه منسجمی ارائه دهند؛ اما، در موضوعات اجتماعی و اقتصادی انتظارات برآورده نشده است. آقای رئیس جمهور فرمایشی درباره تیم اقتصادی داشتند که یک رهبر واحد دارد و اجزای اقتصاد در دولت باید تحت راهنمایی و تابعیت آن رهبر واحد برنامه داشته باشند. یکی از مشکلات اجرایی همین عملکردهای بخشی و جزیره ای است. در یک حوزه خاص یک وزارتخانه تصمیم می گیرد و وزارت بعدی تمامی اقدامات او را مخدوش می کند.

برای اولین بار در قوه مجریه شاهد فرماندهی واحد اقتصادی هستیم که حرکت مبارک و قشنگی است و امیدواریم در تیم های اجتماعی و سیاسی هم این سیاست را شاهد باشیم. برای منافع ملی این امر مبارکی است.

همچنین با مجلسی مواجه هستیم که بی نظیر است. در مجلس قبلی یک یا دو فراکسیون فعال بودند و نمایندگان در مقاطع حساس دارند و بر اساس آن کلیات کار را مشخص می کنند. در این مجلس یک راس یا فراکسیون قوی مشاهده نمی شود. بنابراین در طول یکسال گذشته یا دوسه هفته گذشته به راحتی می توان دید که نظرات تغییر می کند و آرا مواج است. برای همین نمی توان قاطعانه گفت رویکرد مجلس چیست. پیش بینی می کنم با توجه به بحث شفافیت آرا، مجلس در روز آخر شگفتی خواهد داشت که یا به همه رای می دهند یا به بخش قابل توجهی رای نمی دهند.

برچسب ها

عمران خان و پیش بینی درباره احتمال جنگ ایران و عربستان 27 شهریور 1400

عمران خان و پیش بینی درباره احتمال جنگ ایران و عربستان

نخست وزیر پاکستان به مناسبات نزدیک اسلام آباد با جمهوری اسلامی ایران و عربستان اشاره کرد و افزود: تفاهم میان تهران و ریاض به نفع منطقه و جهان است بنابراین همه باید از این وضعیت اطمینان پیدا کنند. تلویزیون دولتی پاکستان (PTV) جمعه شب این اظهارات را به نقل از «عمران‌خان» در گفت و گوی […]

سریال زخم کاری یک اثر با کیفیت، جسور و حرفه ای بود 27 شهریور 1400

سریال زخم کاری یک اثر با کیفیت، جسور و حرفه ای بود

بابک کایدان نویسنده سینما سریال «زخم کاری» را با توجه به نوع اقتباس که مکبث شکسپیر بود از منظر خود مورد بررسی قرار داد و کیفیت آن را از دیدگاه خود بیان کرد که شرح گفت و گو را در ذیل از نظر می گذرانید. بابک کایدان نویسنده مطرح سینما که در کارنامه هنری اش […]

خار شتر قاتل بواسیر و سنگ کلیه وشافع کبد چرب 27 شهریور 1400

خار شتر قاتل بواسیر و سنگ کلیه وشافع کبد چرب

 گیاه خار شتر دارای نام های دیگری مانند خاراشتر، خاربز، خرانگبین، خارانگبین، تَرانگبین (عسلِ تَر)، خرانگوی، تُرنجبین می باشد. بشر از دیرباز به دنبال کشف اسرار و اثرات درمانی انواع گیاهان بوده و همیشه برای درمان امراض گوناگون از گیاهان بهره گرفته است. با گذشت زمان و پیشرفت های علم پزشکی داروهای شیمیایی جایگزین داروهای […]

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آب و هوای بوکان
-١٨(°C)