مصاحبه اختصاصی کردستان فردا با رئیس درمانگاه تامین اجتماعی بوکان
 مصاحبه اختصاصی کردستان فردا با رئیس درمانگاه تامین اجتماعی بوکان

درمانگاه تامین اجتماعی بوکان در سال ۷۹ با راه اندازی واحدهای پزشک عمومی، دندان پزشکی، مامائی، داروخانە، تزریقات، پانسمان، نوار قلب و آزمایشگاه افتتاح گردید. کلیه این خدمات درمانی در درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی از طریق دفترچه‌های تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان تحت پوشش این سازمان و افراد تحت تکلف آنان ارائە می‌شود و می‌توانند از […]

درمانگاه تامین اجتماعی بوکان در سال ۷۹ با راه اندازی واحدهای پزشک عمومی، دندان پزشکی، مامائی، داروخانە، تزریقات، پانسمان، نوار قلب و آزمایشگاه افتتاح گردید.

کلیه این خدمات درمانی در درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی از طریق دفترچه‌های تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان تحت پوشش این سازمان و افراد تحت تکلف آنان ارائە می‌شود و می‌توانند از خدمات درمانی درمانگاه به طور رایگان استفاده کنند.

خانم دکتر نسرین رحیمی، رئیس درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی بوکان در مصاحبه با خبرنگار کردستان فردا در مورد وضعیت فعلی درمانگاه و توسعه و پیشرفت اهداف ابراز امیدواری کردند و اظهار نمودند: در صورت ارتقای سطح درمانگاه امکان افزایش تجهیزات و امکانات در آینده سهل و ممکن خواهد بود.

درمانگاه تامین اجتماعی بوکان در سال ۷۹ با راه اندازی واحدهای پزشک عمومی، دندان پزشکی، مامائی، داروخانە، تزریقات، پانسمان، نوار قلب و آزمایشگاه افتتاح گردید.

جزئیات این مصاحبه را در متن ذیل می خوانید:

خانم دکتر با توجه به اینکه از سالیان پیش درمانگاه تامین اجتماعی راه اندازی شده و همچنان سعی در جلب رضایت بیمه شدگان داشته است

 تاخیر در نوبت دهی و ارائە خدمات پزشکی با گلایه‌هایی از سوی مردم همراه بوده است لطفا در این مورد توضیحاتی را ارائه بفرمائید

با توجه به تعداد زیاد بیمه شدگان سطح شهرستان و به علت موقعیت جغرافیایی بوکان و به تبع آن داشتن مراجعین غیر بومی از دیگر شهرهای همجوار طبیعی ا‌ست نوبت دهی سخت و وقت گیر باشد

در این راستا پذیرش ماهانه از ۲۷۰ نفر حدودا تا ۴۵۰ نفر افزایش داشته و پذیرش دندانپزشکی با جذب دو دندانپزشک دیگر از ۲۵ نفر به ۷۵ نفر افزایش پیدا کرده است همچنین با خدمات نوبت دهی تلفنی و اینترنتی و شماره گیری کد USSD و همچنین استقرار یک دستگاه کیوسک نوبت دهی سعی شده است از اتلاف وقت و هزینه مراجعین در این خصوص صرفه جویی گردد.

در راستای رفع مشکل کمبود و یا اصلا نبود بعضی داروها چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

با توجه به سطح درمانگاه و اینکه اینجا یک مرکز سرپایی می‌باشد داروهای موجود در حد پزشکان عمومی و متخصصین موجود در این مرکز می‌باشد و سعی شده است نیاز بیماران البته با توجه به وضعیت کمبود دارو در بازار تا حدود زیادی برآورده گردد.

در زمینه کمبود امکانات و تجهیزات درمانگاه با کمبود، آیا اقداماتی در این خصوص انجام داده‌اید؟

با توجه به سطح درمانگاه کلیه امکانات و تجهیزات کافی برای ارائە  خدمات موجود می‌باشد در صورت ارتقاء سطح درمانگاه امکان افزایش تجهیزات و امکانات میسر خواهد بود و همچنان در تلاشیم که بهترین ارائە خدمات درمانی مناسب و در شأن بیمە شدگان را بە کار بگیریم.

‍ در حوزه کادر درمانگاه و متخصصان، دندانپزشکان و پزشکان عمومی و ماماها با توجه به آمار موجود، با کمبود نیرو مواجه هستید، آیا این کادر توانسته در شرایط اضطراری پاسخگوی مشکلات درمانی مردم باشد؟

چارت نیروی انسانی درمانگاه تقریبا تکمیل می‌باشد افزایش نیرو مستلزم ارتقای سطح درمانگاه و افزایش تعداد بیمه‌شدگان و اخذ مجوزهای لازم می‌باشد که مکاتبات لازم در این خصوص انجام شده است.

در سال جاری چه اقدامات تسهیل کننده ایی در درمانگاه جهت افزایش رفاه حال ارباب رجوعان تامین اجتماعی صورت گرفته است؟

استقرار کیوسک نوبت دهی، با توجه به اینکه اخذ نوبت در درمانگاه ها و کلینیک‌ها از حساسیت خاصی برخوردار است و همیشه انتقادهایی را ازسوی مردم به همراه داشته، نیاز به سیستم نوبت دهی مکانیزه جهت جلوگیری از شلوغی و ازدحام جمعیت امری ضروری است لذا استفاده از یک سیستم نوبت دهی باعث آرامش خاطر مراجعه کنندگان می‌شود و همچنین باعث شده که ارگان‌ها نظم و انضباط بیشتری در کنترل خدمات به مراجعه کنندگان داشته باشند.

استخدام نیروی جدید؛ در راستای توسعه امر خدمت رسانی بیشتر به بیمه شدگان نیروهای جدیدی در سال جاری استخدام شدند که مصرانه در تلاشیم جهت بهبود وضعیت و ارتقای سطح کیفی و کمک به مراجعه کنندگان، این نیروها را باتوجه به اهداف و تلاش‌هایمان به کار گیریم.

جذب پزشک متخصص قلب و عروق؛  خوشبختانه از تیر ماه امسال پزشک متخصص قلب و عروق درمانگاه شروع به‌کار کرده است  و در حال حاضر به دلیل نبود امکانات، بیماران در حد ویزیت درمان می‌شوند و اگر تشخیص دیگری باشد به بیمارستان ارجاع داده می‌شوند و با عنایت به این وضعیت درخواست و پیگیری لازم جهت دریافت امکانات مکفی  صورت گرفته است.

  • نویسنده : چیمن بیشکار
  • منبع خبر : کردستان فردا