محکومیت تجاوز ترکیە به شمال سوریه از سوی مجلس شورای اسلامی
محکومیت تجاوز ترکیە به شمال سوریه از سوی مجلس شورای اسلامی

در پنجمین روز از تهاجم ترکیه به کردستان سوریه، جمعی از نمایندگان خانه ملت، در بیانیه ای تجاوز آشکار دولت ترکیه بر علیه مردم کرد در شمال سوریه را محکوم کردند. به گزارش کردستان فردا، این بیانیه که توسط جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس تدوین شده است به امضاء ۱۵۴ تن نمایندگان مجلس شورای […]

در پنجمین روز از تهاجم ترکیه به کردستان سوریه، جمعی از نمایندگان خانه ملت، در بیانیه ای تجاوز آشکار دولت ترکیه بر علیه مردم کرد در شمال سوریه را محکوم کردند.

به گزارش کردستان فردا، این بیانیه که توسط جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس تدوین شده است به امضاء ۱۵۴ تن نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

در بیانیه آمده است: “امروز فریاد مظلومیت مردم کرد بر اثر تجاوز ناجوانمردانه ترکیه بلند است. در دنیایی که حاکمان دم از عدالت، برادری و حمایت از مظلومان سر می دهند امروز سکوت نگین آنان در تاریخ ثبت خواهد شد و سازمان ملل متحد هم که نهادی برای حمایت از مظلومان از در سکوت سیاسی که خود نوعی حمایت از دولت ترکیه است به سر می‌برد. به یقین بدانید که این عملکرد جانبدارانه دولت های مدعی حقوق بشر و سازمان ملل در تاریخ ثبت خواهد شد».

۱۵۴ نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اقدامات ناجوانمردانه ارتش ترکیه از دولت جمهوری اسلامی ایران خواستار حمایت همه جانبه از مردم کرد در شمال سوریه شدند.

در ادامه بیانیه آمده است: “ما جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران بر خود فرض می دانیم از مظلومان کرد سوریه دفاع و حمایت نموده و انتظار داریم دولت جمهوری اسلامی ایران که حامی مظلومان است از طرق مختلف حمایت خود را از مظلومان کرد سوریه اعلام و با رایزنی با سازمان ها و نهادهای بین المللی و کشورهای همسایه همچنین با به‌کارگیری تمامی ابزارها و پتانسیل‌های دیپلماسی نسبت به ممانعت از ادامه کشتار بی‌رحمانه آن مردم توسط دولت ترکیه و نیروهای تکفیری داعش و النصره اقدام فوری نمایند.»

  • نویسنده : کردستان فردا