قلب ترکیه محل اصابت خنجر روس
قلب ترکیه محل اصابت خنجر روس

“خنجر روس در قلب ترکیه” تیتر اصلی یکی از روزنامه های ترکیه بود. اردوغان که زمانی برای دیدار با پوتین تمنا می کرد، اکنون در مقابله تمام عیار با روسها قرار گرفته است. نیروهای بشار اسد و جبهه مقاومت به سختی با نیروهای ترکیه و تروریست های تحت حمایتش درگیر شده اند. تحولات نوین سوریه […]

“خنجر روس در قلب ترکیه” تیتر اصلی یکی از روزنامه های ترکیه بود. اردوغان که زمانی برای دیدار با پوتین تمنا می کرد، اکنون در مقابله تمام عیار با روسها قرار گرفته است.
نیروهای بشار اسد و جبهه مقاومت به سختی با نیروهای ترکیه و تروریست های تحت حمایتش درگیر شده اند.
تحولات نوین سوریه می تواند سرآغاز توافقی جدید بر سر مسائل این کشور باشد. از یکسو ترکیه به عنوان عضو ناتو و سکوت آمریکا، از سوی دیگر تقابل نیروهای سوریه و حامیان با اشغالگران و تروریست های تحت حمایت ترکیه. کردها هم در شمال و شرق فرات در این معادله جای خواهند داشت.
روزنامه های ترکیه در خصوص خنجر روس در قلب ترکیه و تحولات جدید اینچنین نوشته اند:

خنجر روس در قلب ترکیه!

روزنامه جمهوریت به‌عنوان روزنامه منتقد اردوغان صبح امروزبا تیتر جنجالی «به چه قیمتی» یا «در برابر چه هدفی»٬ عکس سربازان کشته‌شده را قرار داده و حضور ترکیه در ادلب را به چالش کشید. هرچند روزنامه‌های دیگر این کشور٬ غالباً بنزین بر آتش انتقام‌گیری ریختند.
روزنامه ینی شفق از روزنامه‌های تندروی وابسته به اتاق فکر حزب عدالت و توسعه٬ با تیتر «طوفان انتقام»٬ به‌شکلی جنجالی در مورد ادلب خبررسانی کرد و ابراهیم کاراگول سردبیر این روزنامه که در اغلب سفرهای خارجی اردوغان را همراهی می‌کند.

در یک یادداشت تحلیلی٬ بدون آن‌که به سیاست‌های غلط ترکیه در سوریه اشاره کند. در ماجرای کشته شدن نظامیان ترکیه روسیه و ایران را به‌عنوان مقصرین اصلی٬ متهم کرد.
خبر کشته شدن ۳۳ نظامی ترکیه در سوریه به شدت تکان دهنده بوده است. به طوریکه روز گذشته اصلی‌ترین موضوع خطبه نماز جمعه در سراسر ترکیه بود و مردم این کشور به‌نشانه همدردی٬ با نصب پرچم بر سر در مغازه‌ها و خانه‌ها٬ مشارکت در تشییع جنازه نظامیان به نمایش گذاشتند.