چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰
پ
  • شناسه : 10022
  • 27 شهریور 1400 - 17:36
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

سریال زخم کاری یک اثر با کیفیت، جسور و حرفه ای بود

سریال زخم کاری یک اثر با کیفیت، جسور و حرفه ای بود
سریال زخم کاری یک اثر با کیفیت، جسور و حرفه ای بود

بابک کایدان نویسنده سینما سریال «زخم کاری» را با توجه به نوع اقتباس که مکبث شکسپیر بود از منظر خود مورد بررسی قرار داد و کیفیت آن را از دیدگاه خود بیان کرد که شرح گفت و گو را در ذیل از نظر می گذرانید. بابک کایدان نویسنده مطرح سینما که در کارنامه هنری اش […]

بابک کایدان نویسنده سینما سریال «زخم کاری» را با توجه به نوع اقتباس که مکبث شکسپیر بود از منظر خود مورد بررسی قرار داد و کیفیت آن را از دیدگاه خود بیان کرد که شرح گفت و گو را در ذیل از نظر می گذرانید.

بابک کایدان نویسنده مطرح سینما که در کارنامه هنری اش آثار ارزشمندی از جمله: «دل» ،« مانکن»، «رحمان ۱۴۰۰»، «تگزاس»، «آینه بغل»، «دلدادگان» و…… دیده می شود سریال «زخم کاری» را از منظر خود مورد بررسی قرار داد که در ادامه از نظر می گذرانید.
از نظر شما سریال «زخم کاری» ساخته
با توجه به استقبالی که از آن شده است اثر اقتباسی با کیفیتی هست یا خیر؟

بله، به نظر من سریال «زخم کاری» یک اثر با کیفیت بوده است.زمانی که صحبت از اقتباس می شود کار به مراتب سخت می شود اما به نظر من اثری که محمدحسین مهدویان و گروه سازنده ساخته و به اتمام رسانده اند یک کار درست، حرفه ای و جسور بود و طبیعتا پشت هر جسارت اگر دانشی هم باشد موفقیت جریان دارد .

به نظر من عوامل سریال «زخم کاری» در این حیطه بسیار موفق عمل کرده اند و من شخصا به آن ها خسته نباشید می گویم و بازخورد هایی که تا به الان از این سریال شده است نشان دهنده موفقیت این اثر است.

منبع اقتباس چقدر در جذاب شدن «زخم کاری» تاثیرگذار بوده است؟

به طور کل برداشت آزادی از مکبث در «زخم کاری» اتفاق افتاده است به نظر من رمان پایبند تر بوده است اما اینکه جسارت و اعتماد به نفسداشته اند و حقوق معنوی آن اثر را حفظ کردند جای ارزشمندی دارد ولی سریال به نوبه خود یک اثر مستقل بوده و آن طور که باید متکی به مکبث نبوده است که چنین چیزی ارزشمند است.

آیا بومی سازی درستی صورت گرفته است ؟

بله به نظر من بومی سازی درستی صورت گرفته و نشانه گیری خوبی در بافت اقتصادی آن شد و در بومی سازی بسیار موفق عمل کرد و همین عاملی است که می توانم شما را به کاراکتر های داخل قصه ارجاع دهم. هنگامی که کاراکتر باور پذیر می شود و زمانی که اهداف و نیت هایش برای مخاطب قابل درک و فهم است این معنا را القا می کند که بومی سازی اثر به درستی صورت گرفته است و کاراکتر ها و موقعیت داستانی برای مردم باورپذیر و واقعی هستند.

برچسب ها

دومین آسمان خراش بلند جهان در مالزی تکمیل شد 13 آذر 1400

دومین آسمان خراش بلند جهان در مالزی تکمیل شد

مالزیایی‌ها به دنبال تکمیل آسمان خراش بلندی هستند که مردکا ۱۱۸ نام گرفته و دومین آسمان خراش بلند جهان خواهد بود. ارتفاع این آسمان خراش به ۶۷۸.۹ متر رسیده است.  انتظار می‌رود تکمیل آسمان خراش یادشده تا اواخر سال ۲۰۲۲ به طول بینجامد. آسمان خراش مگاتال توسط فندر کاتسالیدیس استرالیایی طراحی شده که در پشت […]

کتاب مریوان فرصت‌ها و تهدیدها مجوز انتشار گرفت 13 آذر 1400

کتاب مریوان فرصت‌ها و تهدیدها مجوز انتشار گرفت

کتاب مریوان فرصت‌ها و تهدیدها تالیف آقای شورش عزیزی که مجوز انتشار دریافت کرده است توسط انتشارات نوبیان به زودی چاپ و توزیع می‌گردد. کتاب مذکور در ۷۲ صفحه و در قطعه رقعی منتشر می‌شود. نگارنده کتاب اینگونه آورده است که: توسعه باور بنیادی دنیای مدرن است. در توسعه تمامی پیشرفت‌هایمدرن در علم ، فن […]

مریوان ، شهر بی قانون 06 مهر 1400

مریوان ، شهر بی قانون

قانون در زبان یونانی از کانون به معنی قاعده و ترتیب اتخاذ شده است و منظور از آن قواعد کلی است که بطور یکسان بر یک سلسله از امور شمول داشته باشد. مانند قانون عرضه و تقاضا در اقتصاد و یا قانون جاذبه در علوم طبیعی. منظور از قانون در اصطلاح عبارت است از احکام […]

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آب و هوای بوکان
-١٨(°C)