رواج طلاق صوری، علت افزایش طلاق در شهرستان پیرانشهر
رواج طلاق صوری، علت افزایش طلاق در شهرستان پیرانشهر

عبدالله آقایی رئیس دادگستری پیرانشهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع بررسی طلاق، اظهار داشت: پدیده جدید به نام طلاق صوری یکی از علت های افزایش آمار طلاق در این شهرستان است. وی در ادامه تصریح کرد، دادگستری برای مدیریت و حل آسیب های اجتماعی آخرین ارگان در جامعه است. وی در ادامه جلسه […]

عبدالله آقایی رئیس دادگستری پیرانشهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع بررسی طلاق، اظهار داشت: پدیده جدید به نام طلاق صوری یکی از علت های افزایش آمار طلاق در این شهرستان است. وی در ادامه تصریح کرد، دادگستری برای مدیریت و حل آسیب های اجتماعی آخرین ارگان در جامعه است.

وی در ادامه جلسه افزود: در چند سال گذشته آمار طلاق در پیرانشهر و دیگر شهرهای اذربایجان غربی افزایش داشته است، که در بسیاری از موارد طلاق به صورت سنتی و توسط ماموستاها خوانده می شود و دادگستری پس از استعلام از شورای روحانیت اقدام به تنفیذ حکم طلاق می کند.

رئیس دادگستری پیرانشهر بیان کرد: در رابطه با طلاق توافقی، قانون حمایت از خانواده دادگستری را مکلف کرده که قبل از تصمیم گیری در مورد طلاق، طرفین را به مراکز مشاوره معرفی کند.

آقایی به عوامل افزایش طلاق اشاره کرد و گفت:یکی از علت های افزایش آمار طلاق رواج پدیده به نام طلاق صوری است. در طلاق صوری، زن و شوهر به صورت صوری و تنها به دلایلی از جمله دریافت وام ازدواج اقدام به ازدواج کرده و بعد به صورت توافقی اقدام به طلاق می کنند. بنابراین این امر باعث افزایش طلاق می گردد. البته عسر و حرج، ترک منزل از سوی زوج، طلاق به اصرار زوج و یا زوجه را از دلایل دیگر طلاق ذکر کرد.

  • نویسنده : کردستان فردا