دکتر شهرزاد خان اردلان  بانویی از جنس شجاعت برای پاسداشت کرامت انسانی مردم ایران
دکتر شهرزاد خان اردلان  بانویی از جنس شجاعت برای پاسداشت کرامت انسانی مردم ایران

  ✅دکتر شهرزاد خان اردلان در قامت یک استاد دانشگاه در تربیت دانشجویان علم حقوق از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و در مدت تدریس یکی از محبوب ترین اساتید دانشگاه در میان دانشجویان و دانشگاهیان است . ✅ نامبرده کاندیدای حوزه انتخابیه شهریار ، قدس و ملارد است که یکی از حوزه های استان تهران […]

 ✅دکتر شهرزاد خان اردلان در قامت یک استاد دانشگاه در تربیت دانشجویان علم حقوق از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و در مدت تدریس یکی از محبوب ترین اساتید دانشگاه در میان دانشجویان و دانشگاهیان است .
✅ نامبرده کاندیدای حوزه انتخابیه شهریار ، قدس و ملارد است که یکی از حوزه های استان تهران در انتخابات مجلس است که به مرکزیت شهریار یک نماینده دارد. این حوزه تا قبل از انتخابات دوره ششم مجلس با شهرستان رباط کریم جمعا یک نماینده داشتند. اما بعد از جدا شدن دو شهرستان در سال ۱۳۷۱ ، از دور ششم نمایندگان مستقل از دو حوزه انتخاب شدند. در انتخابات مجلس دهم ، در این حوزه حسین گروسی کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان و محمودی شاه نشین مورد حمایت لیست ائتلافی امید نتوانستند حداقل ۲۵ درصد آرا را به دست بیاورند و بنابراین رقابت آنها به دور دوم کشیده شد. در دور دوم اما محمودی شاه نشین توانست با ۸۱ هزار و ۸۲۶ رای از مجموع ۱۳۳هزار و۸۷۱ رای پیروز این رقابت شده و وارد مجلس شود. برای انتخابات مجلس یازدهم علاوه بر محمودی شاه نشین ، نمایندگان ادوار گذشته این شهر که از جبهه اصولگرایان هستند از جمله حسین گروسی و ابوالفضل کلهر ثبت نام کرده اند. همچنین حسن قشقاوی معاون سابق پارلمانی وزارت خارجه هم جزو کاندیداها از این حوزه انتخابیه است. در انتخابات مجلس یازدهم در این حوزه ۱۰۲ نفر در هیات اجرایی استان تهران تایید صلاحیت شده اند که نگارنده این سطور از رد صلاحیت ها اطلاع دقیقی ندارد. نماینده فعلی آن محمد محمودی شاه نشین از فراکسیون مستقلین است . جمعیت این حوزه انتخابیه به مرکزیت شهریار ۷۷۴ هزار و ۲۱۰ نفر است .
✅ با تفاسیر دکتر شهرزادخان اردلان مستحکم همچون خاندان شجاع و با شهامت خود بعنوان فرزند راستین ملت ایران برای تحقق عدالت برای همه ایرانیان به شرط سازندگی پا به عرصه انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی گذاشته است… راقم این یادداشت علیرغم چشمان خون گریسته این روزهای ایران از حضور دکتر شهرزادخان اردلان بانوی شجاع و باشهامت ایران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بسیار خوشحال است هر چند برخی از دوستان ایشان تمایل دارند بخاطر عمق مظلومیت و محرمیت مناطق مرزی غرب کشور ، خانم دکتر اردلان حوزه انتخابیه خود را به منطقه اورامانات انتقال دهد اما من فکر میکنم ایشان در هر حوزه انتخابیه ای باشند فرقی ندارد چرا که در صورت موفقیت در رقابت های انتخاباتی از وجود پربرکت شان قطعا کل کشور بعنوان یک نماینده مجلس منتفع میشوند و فصلی تازه از خدمت گذاری را در ایران به منصه ظهور می رسانند.
✅ واقعیت آنست ایراد و نقطه ضعفی که به اکثر بودجه های سنواتی وارد است موضوع بی عدالتی در بودجه کشور استکه در پایان هر دوره امیدواریم که مجلس در دوره بعد ، این بنای کج را اصلاح و عدالت را در بودجه محقق کند. علاوه بر این اختلاف طبقاتی ، کافی نبودن درآمد برابر هزینه های زندگی ، مشکلات معیشتی و اشتغال ، اجرای قانون در بخشودگی جرائم و سودهای بانکی ، مشکلات خصوصی سازی و زندگی و کار کارگران و معیشت مردم همه و همه مواردی است که انتظار می رود مجلس یازدهم به آنها رسیدگی و قوانین مربوط به این مشکلات را در اولویت بررسی قرار دهد. جای تاسف که مسئله ورود به مجلس یازدهم درگیر برخوردهای سلیقه ای نیز شده است. با این شرایط بیش از این که از مجلس یازدهم انتظار داشته باشیم در شرایط فعلی نگران این مجلس هستیم . با توجه به این که هر روز بیش از پیش شان مجلس پائین می آید. آرزو میکنم تا مجلس یازدهم بتوانند با بازتعریف جایگاه حقیقی پارلمان در نظام سیاسی کشور ، مقوله عدالت برای همه ایرانیان به شرط سازندگی را که هدف خانم دکتر شهرزاد خان اردلان نیز هست ، محقق کند.

  • نویسنده : آرزو زردوئی - کارشناس و مشاور بیمه نوین
  • منبع خبر : کردستان فردا