دولت تازه لیبی امروز ادای سوگند می‌کنند
دولت تازه لیبی امروز ادای سوگند می‌کنند

 وزرای دولت جدید لیبی با ریاست عبدالحمید الدبیبه، امروز(دوشنبه) طی جلسه‌ای در شهر طبرق در مقابل پارلمان ادای سوگند می‌کنند. قرار بود این جلسه در بنغازی برگزار شود اما به دلایلی به طبرق منتقل شد. عبدالله بلیحق، سخنگوی رسمی پارلمان طبرق اعلام کرد که انتقال جلسه به طبرق ارتباطی با مسائل امنیتی ندارد و شهر بنغازی […]

 وزرای دولت جدید لیبی با ریاست عبدالحمید الدبیبه، امروز(دوشنبه) طی جلسه‌ای در شهر طبرق در مقابل پارلمان ادای سوگند می‌کنند. قرار بود این جلسه در بنغازی برگزار شود اما به دلایلی به طبرق منتقل شد.

عبدالله بلیحق، سخنگوی رسمی پارلمان طبرق اعلام کرد که انتقال جلسه به طبرق ارتباطی با مسائل امنیتی ندارد و شهر بنغازی امن است و انتقال نشست به دلایل لجستیکی صورت گرفته است.

در این راستا محمد الترجمان، عضو کمیته فرعی کمیته نظامی ۵+۵ اعلام کرد، هیئت کمیته مشترک برای برگزاری جلسه‌ای درباره جزئیات اجرای بندهای توافق نظامی که اول اکتبر در ژنو امضا شد، وارد شهر سرت شد.

الترجمان گفت: گزارش کمیته فرعی درباره مین زدایی جزو بندهای جلسه این کمیته است.

چهارشنبه پارلمان لیبی به دولت الدبیبه رأی اعتماد داد.

از سوی دیگر یک منبع نزدیک به دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که فائز السراج، نخست‌وزیر دولت وفاق امروز از ایتالیا به طرابلس بازمی‌گردد.

به گفته این منبع السراج فردا (سه‌شنبه) طی مراسم رسمی قدرت را به دولت جدید با ریاست عبدالحمید الدبیبه تحویل خواهد داد.

وی همچنین به عنوان رئیس شورای ریاستی مسئولیت‌های خود را به محمد المنفی، رئیس جدید این شورا تحویل خواهد داد.

السراج به محض تحویل قدرت به لندن می‌رود.

به گفته دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیر لیبی الدبیبه شنبه دفتر کابینه در طرابلس را تحویل گرفت.

وی نشست‌هایی با مدیران ادارات و دفاتر برای ایجاد طرح و مکانیزم هماهنگی با وزراتخانه‌ها و نهادهای دولتی وابسته به دولت وحدت ملی برگزار کرد.