حسن روحانی و چند خبر کوتاه از سازمان ملل متحد
حسن روحانی و چند خبر کوتاه از سازمان ملل متحد

حسن روحانی رئیس جمهور ایران دوشنبه به منظور شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با طرح «ابتکار صلح هرمز»، تشریح و تبیین مواضع کشورمان در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی، وارد نیویورک مقر سازمان ملل شد. رئیس جمهور صبح روز سه شنبه به وقت نیویورک در دیدار مدیران […]

  1. حسن روحانی رئیس جمهور ایران دوشنبه به منظور شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با طرح «ابتکار صلح هرمز»، تشریح و تبیین مواضع کشورمان در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی، وارد نیویورک مقر سازمان ملل شد.

رئیس جمهور صبح روز سه شنبه به وقت نیویورک در دیدار مدیران ارشد رسانه های آمریکا گفت: ابتدا برای مذاکره باید پیش شرط ها برداشته شود در حالی که تداوم تحریم های امریکا علیه ایران که به عنوان فشار حداکثری اجرا شده است خود به نوعی پیش شرط های عملی امریکا برای مذاکره است.

حسن روحانی در مجمع سازمان ملل

روحانی در دیدار با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به سابقه و حضور انگلیس در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و افزود: در شرایط حساس و پیچیده کنونی صدور بیانیه اخیر سه کشور اروپایی که جزو طرف های برجام هستند به هیچ عنوان سازنده و مفید نبود.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، پس از دیدار با روحانی گفت برای گفت وگو میان سران ایران و امریکا شرایط ایجاد شده است. علاقه مشترکی برای کاهش تنش، پیشرفت وهمچنین ایجاد یک توافق بلند مدت وجود دارد اما این بستگی به اراده این دو کشور دارد.

روحانی در دیدار با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس

حسن روحانی امروز با روسای جمهور ایرلند و عراق و همچنین نخست وزیر مالزی دیدار می‌کند. آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد نیز از دیگر افرادی است که قرار است با روحانی دیدار و گفت‌وگو کند.

سخنان دبیر کل سازمان ملل در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد

هر اشتباه کوچکی ممکن است باعث درگیری بزرگ در خاورمیانه شود

بحران سوریه باید هرچه زود تر پایان یابد

حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی کاملا غیر قابل قبول بود

باید با افزایش استفاده از موشک های  بالستیک برخورد شود.

رئیس جمهور کشورمان امروز بین ۱۰:۴۵ تا ۱۱:۳۰ به وقت نیویورک (حدود ۱۸:۱۵ تا ۱۹ چهارشنبه به وقت تهران) در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

  • نویسنده : کردستان فردا