تشخیص دقیق ناهنجاری‌ها با کمک اسکن دستگاه ام.آر.آی
تشخیص دقیق ناهنجاری‌ها با کمک اسکن دستگاه ام.آر.آی

محققان “دانشگاه کینگز لندن” در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند اسکن ام.آر.آی با دقت بیشتری می‌تواند برخی از ناهنجاری‌های بدن نوزادان متولد نشده را تشخیص دهد.  به نقل از مدیکال اکسپرس، اسکن ام.آر.آی می‌تواند ناهنجاری‌های سر، گردن، قفسه سینه، شکم و ستون فقرات را با دقت بالایی تشخیص دهد. در این مطالعه که اخیرا در مجله […]

محققان “دانشگاه کینگز لندن” در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند اسکن ام.آر.آی با دقت بیشتری می‌تواند برخی از ناهنجاری‌های بدن نوزادان متولد نشده را تشخیص دهد.

 به نقل از مدیکال اکسپرس، اسکن ام.آر.آی می‌تواند ناهنجاری‌های سر، گردن، قفسه سینه، شکم و ستون فقرات را با دقت بالایی تشخیص دهد. در این مطالعه که اخیرا در مجله “Lancet Child and Adolescent Health” منتشر شده است، محققان و پزشکان اظهار کردند که اسکن ام.آر.آی می‌تواند ناهنجاری‌ها را با جزئیات کامل نشان دهد. علاوه بر آن آنها خاطرنشان کردند که ام.آر.آی یک روش بسیار ایمن برای زنان باردار و نوزادانشان است.

تا به حال امواج فراصوت روش مناسبی برای تشخیص ناهنجاری‌ها بوده است اما گاهی اوقات توانایی امواج فراصوت در تعیین دقیق این ناهنجاری‌ها محدود است اما اسکن ام.آر.آی امکان بررسی دقیق ناهنجاری‌هایی را فراهم می‌کند.

اسکن ام.آر.آی می‌تواند بسیار دقیق ناهنجاری‌ها را تشخیص دهد و با این کار کمک بزرگی به پزشکان کند. اگرچه از ام.آر.آی ​​معمولاً برای طبقه بندی ناهنجاری‌های مغز جنین استفاده می‌شود اما باید گفت می‌توان از آن برای بررسی ناهنجاری دیگر قسمت‌های بدن نیز استفاده نمود. برای تشخیص توده‌های گردن جنین، ام آر آی یک روش بسیار مناسب نسبت به روش تشخیص با امواج فراصوت محسوب می‌شود و یک تصویر سه بعدی از تومور ارائه می‌دهد. ام.آر.آی همچنین ممکن است برای تشخیص بین بافت طبیعی و غیرطبیعی ریه و موارد دیگر مانند فتق دیافراگم بهتر از روش امواج فراصوت عمل کند.