بلال اردوغان پسر رجب طیب اردوغان مجبور به ترک ایتالیا شد
بلال اردوغان پسر رجب طیب اردوغان مجبور به ترک ایتالیا شد

بلال اردوغان پسر رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان اعتراف کرد که به اتهام پولشویی توسط دستگاه قضایی ایتالیا تحت تعقیب قضایی قرار گرفته وبه همین دلیل به ناچار از این کشور خارج شده است. بلال اردوغان در پاسخ به پرسش نوردیک مانتیور گفت: به خاطر شکایت “هاکان اوزان” بە اتهام پولشویی نتوانسته است تحصیلات […]

بلال اردوغان پسر رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان اعتراف کرد که به اتهام پولشویی توسط دستگاه قضایی ایتالیا تحت تعقیب قضایی قرار گرفته وبه همین دلیل به ناچار از این کشور خارج شده است.

بلال اردوغان در پاسخ به پرسش نوردیک مانتیور گفت: به خاطر شکایت “هاکان اوزان” بە اتهام پولشویی نتوانسته است تحصیلات خود را در مقطع دکترای دانشگاه بولونیا به پایان برساند.
به همین دلیل رئیس جمهوری ترکیه، اردوغان از ایتالیا انتقاد کرد وبه قضات ایتالیایی گفت بهتر است به دنبال مافیایی کشور خود باشند تا تعقیب بلال. همچنین ایتالیا رابه قطع رابطه دوجانبه تهدید کرد.
بلال اردوغان به دلیل حاضر نشدن هاکان اوزان در دادگاه برای شهادت از این اتهام تبرئه شد.
به باور بسیاری بلال در سال۲۰۱۳ برای فرار از دستگیری یک پرونده فساد مالی به ایتالیا رفته و یکی از مهمترین متهمان پرونده فساد بود که در سال ۲۰۱۷ جنجالی شد.
همچنین ابراهیم اوکور رئیس سابق هیأت عالی قضاوت و دادستان های ترکیه، سال گذشته زمانی که به اتهام عضویت در جنبش گولن محاکمه می شود در دادگاه اعلام کرد اردوغان در سال ۲۰۱۳ پس از آنکه موضوع فساد مالی خانواده وی مطرح شد با او تماس گرفته و گفت یک دادستان می خواهد بلال را به اتهام فساد دستگیر کند و اوکور باید از این اقدام جلوگیری کند و در تماس با اوکور خواست تا جلوی این اقدامات را بگیرد و به این دلیل دادستان کل استانبول فرمانی صادر کرد تا پلیس از دستور او پیروی نکند و به این ترتیب بلال از این مهلکه خلاص شد.
برخورد اروغان به این موضوع شدید بود. به صورتی که ده ها دادستان و افسر پلیس در این رابطه برکنار، محاکمه و زندانی شدند. برخی از زنان آنها نیز با اتمام عضویت گولن به شش سال و نیم حبس محکوم شدند.

  • نویسنده : کردستان فردا