افزایش گردش خون در بدن، سردی دست و پا را درمان می کند
افزایش گردش خون در بدن، سردی دست و پا را درمان می کند

درمان ریشه ای برای برخی افراد که همواره از سردی دست ها و پاهای خود رنج می برند این است که عملکرد دستگاه گردش خون را در بدن خود تقویت کنند. پزشکان به طور معمول انواع مختلفی از تمرینات ورزشی را برای حفظ آزادانه جریان خون توصیه می کنند. حرکت بدن، سریع‌ترین و موثرترین روش […]

درمان ریشه ای برای برخی افراد که همواره از سردی دست ها و پاهای خود رنج می برند این است که عملکرد دستگاه گردش خون را در بدن خود تقویت کنند. پزشکان به طور معمول انواع مختلفی از تمرینات ورزشی را برای حفظ آزادانه جریان خون توصیه می کنند. حرکت بدن، سریع‌ترین و موثرترین روش برای تقویت گردش خون محسوب می شود. اما جالب است بدانید، برخی مواد غذایی نیز می توانند به افزایش گردش خون شما کمک کنند، در ادامه چند مورد از این موادغذایی را به شما معرفی می کنیم

ماهی سالمون

 اسیدهای چرب امگا-۳ موجود در گوشت ماهی سالمون به عنوان یک رقیق کننده خون عمل می کنند و در صورت مصرف منظم می تواند از تشکیل لخته های خون جلوگیری کند. هر هفته دو یا سه وعده ماهی سالمون مصرف کنید یا قرص های مکمل (DHA) را پس از مشورت با پزشک  مصرف کنید.

سیر

سیر می تواند نقش مهمی در حفظ سلامت قلبی عروقی انسان داشته باشد، زیرا از ویژگی های رقیق کنندگی خون سود می برد، از این رو خطر حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد. مکمل های سیر در بازار موجود هستند، اما برای بهره‌مندی از تمام فواید این ماده غذایی بهتر است حبه های خام ان را مصرف کنید.

 

فلفل کاین

فلفل کاین نوعی فلفل تند است که برای طعم دادن به غذا به کار می‌رود. این فلفل، باریک و قرمز است، بین ۱۰ تا ۲۵ سانتی‌متر طول دارد و نوک آن خمیده است. به فلفل کاین فلفل چیل، فلفل آفریقایی، فلفل کاپسیکوم یا فلفل زنجبار نیز گفته می شود. شما عملا می توانید اثر مصرف این ادویه را بر بهبود گردش خون را احساس کنید، مصرف فلفل کاین دمای بدن را اندکی افزایش می دهد، که دلیل تعریق انسان را توضیح می دهد، و به عنوان یک رگ گشا عمل می کند که باز شدن رگ های خونی و در نتیجه جریان بهتر و آزادانه خون در سراسر بدن را موجب می شود.

زنجبیل

پژوهش ها نشان داده اند که مصرف منظم زنجبیل می تواند سطوح کلسترول را کاهش دهد و از لخته شدن خون پیشگیری کند. برش های زنجبیل تازه را می توانید در یک لیوان آب جوش انداخته و پس از گذشت چند دقیقه از یک چای زنجبیل مفید لذت ببرید.

شکلات

نتایج یک مطالعه که توسط موسسه ملی خون، قلب و ریه آمریکا انجام شد، نشان داد مقدار یک ترکیب لخته کننده خون به نام ترومبوکسان در ادرار افرادی که شکلات بیشتری مصرف کرده بودند، نسبت به آنهایی که علاقه ای به شکلات نداشتند، کمتر بوده است. با این وجود، پژوهشگران نسبت به مصرف بیش از اندازه قند و چربی نیز هشدار داده اند. اما مصرف چند تکه شکلات تلخ در روز می تواند برگ برنده شما برای یک جریان خون سالم باشد.

  • نویسنده : کردستان فردا