استان کرکوک ۴۰۰خانواده را داعش اسکان داد
استان کرکوک ۴۰۰خانواده را داعش اسکان داد

جواد زنگنه: ۴۰۰خانواده داعشی در شهر کرکوک اسکان داده شده است. سرویس عراق و اقلیم کردستان ــ به گزارش کردستان فردا به نقل از سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، جواد زنگه اعلام کرد که ۴۰۰ خانواده داعشی در استان کرکوک اسکان داده شده اند. این در حالی است که این خانواده ها قبلا جزو ساکنین […]

جواد زنگنه: ۴۰۰خانواده داعشی در شهر کرکوک اسکان داده شده است.

سرویس عراق و اقلیم کردستان ــ به گزارش کردستان فردا به نقل از سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، جواد زنگه اعلام کرد که ۴۰۰ خانواده داعشی در استان کرکوک اسکان داده شده اند. این در حالی است که این خانواده ها قبلا جزو ساکنین استان های عراق بوده اند، اما استان های دیگر عراق حاضر به اسکان این خانواده ها نشده اند.
وی افزود که این اقدام جبوری (استاندار بە وکالت در کرکوک)، به منظور افزایش جمعیت اعراب در کرکوک و تغییر بافت جمعیتی این شهر است. همچنین داعش می تواند با استفاده از این افراد برای اهداف ترویجی خوداستفاده کند، زیرا تمام این افراد با افکار داعشی تربیت شده و این خطری جدی برای منطقه است. لذا باید برنامە های لازم برای بازپروری ذهن این افراد انجام شود.
زنگنە تاکید کردجبوری در تغییر بافت جمعیت کرکوک و افزایش اعراب باکی ندارد و هدف وی از این اقدام، استفادە از اعراب اسکان داده شده و باقی آوارگان در انتخابات استانی است که در سال آینده برگزار می شود.

استان کرکوک ۴۰۰خانواده داعش را اسکان داد

لازم به ذکر است پس از خروج نیروهای پیشمرگه از مناطق مورد مناقشه در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۷، استاندار کرد کرکوک برکنار شده و بجای وی کرسی استانداری به وکالت به جبوری داده شده است. استاندار جدید با عدم بازگرداندن آوارگان عرب که در زمان تهاجم داعش به کرکوک پناه آورده بودند، سعی در تغییر بافت جمعیتی این شهر داشتە و از نظر کردها این اقدام در انتخابات پیش رو، بر نتایج انتخابات اثرگذار خواهد بود. هم اینک نیز کردها با اسکان خانواده های داعش در کرکوک مخالف بوده و این اقدام را در راستای دموگرافی کرکوک قلمداد می کنند.

  • نویسنده : کردستان فردا