استاندار آذربایجان غربی: باید قاطعانه با مروجان اختلافات قومی برخورد کرد
استاندار آذربایجان غربی: باید قاطعانه با مروجان اختلافات قومی برخورد کرد

استاندار آذربایجان غربی، حفظ وحدت و همدلی در استان را نیازمند برخورد قاطع با مروجان اختلافات قومیتی و نشر دهندگان شایعات تنش زا دانست. به گزارش کردستان فردا،  استاندار آذربایجان غربی محمد مهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه حفظ وحدت و همدلی در استان زمینه ساز ایجاد توسعه پایدار است، […]

استاندار آذربایجان غربی، حفظ وحدت و همدلی در استان را نیازمند برخورد قاطع با مروجان اختلافات قومیتی و نشر دهندگان شایعات تنش زا دانست.

به گزارش کردستان فردا،  استاندار آذربایجان غربی محمد مهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه حفظ وحدت و همدلی در استان زمینه ساز ایجاد توسعه پایدار است، گفت: چند رسانه عموما بدون مجوز در این استان وجود دارند که باعث تشویش اذهان می شوند، ما در شرایط خاصی و در آستانه انتخابات قرارداریم و باید با این رسانه ها و این افراد توسط نهادهای مربوطه برخورد شود.

وی در ادامه افزود: افرادی هستند که مقاله می‌نویسند و توییت می زنند و تصور می کنند با دامن زدن به مباحث قومی میتو‌انند از مردم آگاه و فهیم ما رای بگیرند، اما در اشتباه بوده و خوشبختانه مردم آگاه تر از آن هستند.

شهریاری با توجه به شرایط خاص استان و لزوم بهانه ندادن دست دشمن گفت: استان آذربایجان غربی با سایر استان ها متفاوت است و مدیران استانی لازم است این شرایط خاص را مد نظر داشته باشند. نباید به دشمنان اجازه سؤ استفاده از این شرایط را داد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: استان نیازمند به اجرای دقیق موازین نظارتی است و رعایت اعتدال و پرهیز از ورود به مناقشات جناحی، از جمله موارد مهم در استان است.

وی با اشاره با تحریم های ظالمانه بر علیه ملت ایران و لزوم توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان عنوان کرد: از جمله ضروریات استان در این زمینه ارتقای سطح سرمایه اجتماعی در چارچوب اصل مشارکت پذیری اجتماعی، بکارگیری تمامی پتانسیل ها جهت مدیریت و کاهش آسیب ها، تمرکز بر ایجاد مشاغل جدید در مناطق حاشیه نشین و تامین اقدامات زیرساختی برای این مناطق و مشارکت دادن بیشتر نخبگان در مدیریت و اداره امور استان است.

استاندار از مدیران درخواست کرد تا به اولویت های حوزه صنعت و گردشگری، جذب سرمایه گذاری در بخش خصوصی،  محیط زیست و فناوری های مرتبط با کاهش آلایندگی توجه ویژه داشته باشند. وی گفت: از مدیران انتظار می رود گزارش عملکرد خود را هر ۶ ماه یکبار به استانداری ارائه نمایند.

مقام عالی استان همچنین از مدیران خواست جهت ایجاد توسعه موزون، به شهرستان های جنوب استان اهتمام ویژه داشته باشند.

  • نویسنده : کردستان فردا