آیا کرونا حمله بیولوژیکی آمریکا علیه چین و ایران است؟
آیا کرونا حمله بیولوژیکی آمریکا علیه چین و ایران است؟

 مقام روسی: کرونا حمله بیولوژیکی آمریکا علیه چین و ایران است. شاید بعضی ها  بگویند به دلیل دشمنی دیرینه آمریکا و روسیه و  اتهام های پی درپی به یکدیگر  این نقل قول مقام روسی ماهی گرفتن از اب گل الود باشد. در اینکه این حمله بیولوژیکی هست یا نه دو گروه موافق و مخالف وجود […]

 مقام روسی: کرونا حمله بیولوژیکی آمریکا علیه چین و ایران است. شاید بعضی ها  بگویند به دلیل دشمنی دیرینه آمریکا و روسیه و  اتهام های پی درپی به یکدیگر  این نقل قول مقام روسی ماهی گرفتن از اب گل الود باشد.
در اینکه این حمله بیولوژیکی هست یا نه دو گروه موافق و مخالف وجود دارد.

گروه اول:

این ویروس از خفاش سرایت کرده و اینکه چینی ها خفاش میخورند.

گروه دوم:

حمله بیولوژیکی است.

گروه دوم هم دو دسته تقسیم میشوند:

۱-توسط خود کشور چین

 یک گروه معتقد است این حمله توسط خود چین صورت گرفته تا هم تظاهرات هنگ کنگ را بخواباند هم اینکه بعدها وقتی برای بعضی کشورها تبدیل به ابر بحران شد  واکسن ان را تولید کند و پول زیادی به جیب بزند، و مهمتر اینکه با تولید واکسن کیفیت کالاهای خود را چندین برابر کند، قدرت پزشکی خود را در جهان مطرح کند و سرمایه گذاری های جدیدی برای خود در صنعت پزشکی تولید کند,کشورهای جهان را تحت سلطه امریکا هستند به طرف خود بکشاند، چرا که حل معضل کرونا توسط یک کشور توسعه یافته به تنهایی ظرفیت ان را دارد به وجهه جهانی ان ابهت شایانی ببخشد.

۲-توسط آمریکا

 گروهی دیگر معتقد هستند این حمله از طرف آمریکا صورت گرفته چرا که چین رقیب گردن کلفت او در عرصه اقتصادی است، و این رقیب به مرور از او پیشی خواهد گرفت و هم به یک ابرقدرت اقتصادی هم سیاسی تبدیل خواهد شد, انهم یک کشور کمونیستی، ومهر پایانی بر برتری یک جانبه آمریکا در عرصه اقتصادی بزند، بیشتر تلاش های و سیاست خارجی امریکا سلطه یک جانبه در جهان است.
بنابراین بهترین گزینه تضعیف اقتصاد و قدرت درونی چین است چه گزینه بهتر از حمله بیولوژیکی، وقتی یک ویروس خطرناک در چین شایع شود و طول عمر و قدرت سرایت بالایی دارد، اول اینکه این بحران میتواند به مرور اسیب های فراوانی به ارکان مختلف اجتماع وارد کند، نیروی کار، نیروی تولید و… همه به مرور متوقف میشوند و در نهایت ان جامعه نظم درونیش از هم میپاشد، گذشته از اینها این پیام را تولید میکند  کالاهای چینی الوده هستند بنابراین کسی کالاهای چینی نمیخرد، مهم اینکه مردم چین به عنوان عامل میکروب های خطرناک معرفی میشود و به مرور منزوی خواهد شد ,این  تصویرسازی به اندازه کافی به چین لطمه بزرگی واردمیکند.
اینها کافی است هم اقتصاد چین که عامل برتری اوست در هم بشکند هم منزوی شود ,دامنگیر شدن در ایران هم که دشمن سیاسی امریکاست و تبدیل ان به یک ابربحران  و خریدار کالاهای چین این شبهه را تشدید میکند، همچنین به دلیل بافت سیاسی ایران که درون مایه مذهبی دارد و سرایت اولیه  واپیدمی از قم شهر مقدس ایرانی ها و صدمه به  قدسیت این شهر به عنوان عامل ابتلا هم مورد دیگری است که موردتوجه قرار گرفته است.

ماهیت ویروس چیست آیا صنعتی است یا سنتی؟

 همانطور که توجه کردید حمله بیولوژیکی و طرح چنین نظریاتی از زوایای گوناگون میتواند مورد تحلیل قرار گیرد شاید هم یک کشور دیگر در این مسله نقش اساسی دارد و صدها دلیل، این که ماهیت ویروس چیست ایا صنعتی است یا سنتی باید توسط دانشمندان بررسی قرار بگیرد.
 اگر از خوردن خفاش بوجود امده باشد طبیعتا دغدغه های بعد از بحران به مرور کاسته میشود و جامعه جهانی به دولت چین فشار خواهد اورد که همه چیز خواری را مردمش کنار بگذارند و یک  رژیم غذایی درست جایگزین کند.
 اما اگر مشخص شود حمله بیولوژیکی بوده و مهاجم نیز معلوم گردد با بحران و تنش  جدیدی در جهان مواجه خواهیم بود به اینصورت که کشورها در ازمایشگاههای خود ویروس های پیشرفته تولید خواهند کرد و سپس بدنبال تلافی خواهند بود دامن این تلافی در  کشورهای ضعیف افریقایی منجر به نسل کشی میشود و پایه های اقتصاد نابود و خطرات در جهان را بیشتر و بیشتر خواهد کرد به گونه ای که جنگ جهانی به صورت حملات بیولوژیکی صورت خواهد گرفت و جمعیت زیادی از جهان تلف خواهد شد.

کرونا، بحرانی وحشتناک

آنقدر این بحران وحشتناک است که باید ساعتها در مورد پیامدهای ان صحبت کرد، صدمات بمب اتم در مقابل ان ناچیز خواهد بود. در وهله اول نظم نوین جهانی متلاشی میشود و صدها پیامد دیگر,همین کرونا را میتوان یک حمله جهانی در نظر گرفت چه رسد به اینکه کشورها به جان هم بیولوژیکی بیفتند، همین کرونا دامنه تخریب ان روز به روز بیشتر و بیشتر میشود، امیدوارم برای حل این بحران یک راه حل اساسی اتخاذ شود کما اینکه ممکن است یک کشور واکسن ان را اختراع کرده باشد اما از ترس متهم شدن به حمله بیولوژیکی جرات ابراز ان را نداشته باشد.
  • نویسنده : یوسف یاراحمدزهی