آماده باش ۸۶ گروه دامپزشکی همزمان با عید قربان در آذربایجان‌غربی
آماده باش ۸۶ گروه دامپزشکی همزمان با عید قربان در آذربایجان‌غربی

به گزارش کردستان فردا: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با عید قربان و با توجه به سنت حسنه قربانی در این روز، نظارت بهداشتی و شرعی برکشتار دام در تمامی شهرستان‌های استان توسط ۸۶ گروه ثابت و سیار انجام می‌شود. کامیار داهیم امروز اظهار کرد: همزمان با سنت حسنه قربانی در روز عید قربان نظارت […]

به گزارش کردستان فردا: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با عید قربان و با توجه به سنت حسنه قربانی در این روز، نظارت بهداشتی و شرعی برکشتار دام در تمامی شهرستان‌های استان توسط ۸۶ گروه ثابت و سیار انجام می‌شود.

کامیار داهیم امروز اظهار کرد: همزمان با سنت حسنه قربانی در روز عید قربان نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام در تمامی شهرستان‌های استان توسط بازرسان بهداشتی و شرعی توسط ۸۶ گروه سیار و ثابت انجام می‌شود.

وی افزود: به منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگان گوشت قربانی و تامین بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان با هماهنگی‌های به عمل آمده است.

همکاری های به عمل امده با استانداری، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، امام جمعه و جماعات و با به کارگیری بیش از ۱۶۰ نفر نیروی فنی اعم از دامپزشک، بازرس گوشت و ناظر ذبح در قالب ۸۶ گروه نظارتی بازرس شرعی و بهداشتی دامپزشکی برای نظارت بر ذبح قربانی با رعایت اصول فنی، بهداشتی و شرعی در روز عید قربان به طور رایگان نظارت می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: با توجه به اینکه در روز عید قربان عده‌ای از افرادسودجو و فرصت‌طلب اقدام به کشتار و فروش دام‌های مشکوک در میادین و چهار راه‌های بزرگ شهر تحت پوشش دام قربانی و نذری می‌کنند توصیه می‌شود،دام‌های قربانی خود را ترجیحا در کشتارگاه دامی شهرستان و یا در محل‌های تعیین شده از سوی شهرداری‌ها و مشاوره با ماموران دامپزشکی ذبح کنند.

وی با اشاره به اینکه، گروه‌های سیار کنترل بهداشتی شبکه‌های دامپزشکی با عوامل کشتار دام و عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه مجاز قصابی‌ها و میادین اصلی شهر در روز عید قربان برخورد قانونی خواهند کردند.

وی افزود: علاوه بر آن، ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام‌های قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی آذربایجان‌غربی و شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها در روز عید قربان آماده ارائه هرگونه راهنمائی و پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

  • نویسنده : کردستان فردا
  • منبع خبر : فارس